Ispartakule Reklam
reklam

SON DAKİKA

Ispartakule Haberleri, Ispartakule Haber, Ispartakule
reklam

Uluslararası Mülteci Hakları Derneği'nden çağrı

Uluslararası Mülteci Hakları Derneği'nden çağrı
Bu haber 13 Aralık 2016 - 3:25 'de eklendi ve 18 views kez görüntülendi.

İstanbul Göç İdaresi Müdürlüğü’ne 28 Kasım’da ikamet işlemlerini tamamlamak üzere giden ve orada gözaltına alınan 28 yaşındaki Özbek Begmurod Makhmudov, bu gece Atatürk Havalimanı’ndan Özbekistan’a sınır dışı edilecek.

Uluslararası Mülteci Hakları Derneği, mültecinin masumiyetinin ispatlanana kadar sınır dışı kararının iptal edilmesi yönünde acil çağrı yapıyor.

Uluslararası Mülteci Hakları Derneği, bu gece Atatürk Havalimanı’ndan Özbekistan’a sınır dışı edilecek olan 28 yaşındaki Özbek mülteci Begmurod Makhmudov için çağrı yapıyor. Uluslararası Mülteci Derneği Başkan Yardımcısı Avukat İbrahim Ergin yaptığı açıklamada; Özbekistan’a sınır dışı edilmesi halinde fiziki görüntüsü, siyasi düşünceleri ve dini yaşam tarzı nedeniyle işkence görmesi veya onur kırıcı muamelelere tabii tutulması kuvvetle muhtemel olan multecinin, sınır dışı kararının durdurulmasını talep ediyoruz. Mültecinin yargısal yollara başvuru hakkını kullanması ve masumiyetinin ispatlanabilmesi için imkan tanınması gerekir ifadelerini kullandı.

28 KASIM’DA GÖZALTINA ALINMIŞTI

Kore’den Türkiye’ye gelen Özbek Makhmudov, 28 Kasım’da ikamet işlemlerini tamamlamak üzere gittiği İstanbul Göç İdaresi Müdürlüğü’nde, hakkında kod bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınmıştı. Daha sonra Muğla İl Göç İdaresine gönderilen Makhmudov bu gece Özbekistan’a sınır dışı ediliyor.

 

 


Kaynak : Haber7.com

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA