Ispartakule Reklam
reklam

SON DAKİKA

Ispartakule Haberleri, Ispartakule Haber, Ispartakule
reklam

Menbiçte PKK oyunu!

Menbiçte PKK oyunu!
Bu haber 14 Aralık 2016 - 4:05 'de eklendi ve 12 views kez görüntülendi.

Türk askerinin El Bab’a yoğunlaşmasını fırsat bilen PKK/PYD-YPG terör örgütü, El Bab’dan sonra sıranın kendilerine geleceğini düşündüğü için Menbiç’teki militan sayısını 300’lerden bin 200’lere çıkarttı.

TAKVİYE ETTİLER

Türkiye ile ABD arasında anlaşmazlık yaşanan konulardan biri olan Menbiç, henüz PKK/PYD-YPG militanları tarafından boşaltılmadı. Türkiye uzunca bir süredir bu konuda uyarılarını yineliyor. ABD yönetimi de, Türkiye’ye verdiği YPG Fırat’ın doğusuna çekilecek sözünü henüz yerine getirmiş değil. Sahadan ise Menbiç’in boşalmadığını, aksine PKK/ PYD-YPG tarafından takviye edildiğine dair bilgiler geliyor.

YIĞINAK YAPIYORLAR

Hem Suriye’deki gelişmeleri yakından takip eden uzmanların anlattığı hem de bölgeden gelen bilgilere göre PKK/ PYD-YPG Fırat’ın doğusundaki militanlarını Menbiç’e kaydırıyor. Bu hareketlilik, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın El Bab’dan sonra Menbiç’in de temizleneceğine dair açıklamalarından sonra başladı. Sayıları 250-300 arasında değiştiği belirlenen PKK/PYD-YPG’li teröristlerin şu an sayısının bin 200’lere kadar çıktığı ifade ediliyor.


Kaynak : Haber7.com

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA