Ispartakule Reklam
reklam

SON DAKİKA

Ispartakule Haberleri, Ispartakule Haber, Ispartakule
reklam

Hamilelikte ilk ay nasıl beslenmeliyiz?

Hamilelikte ilk ay nasıl beslenmeliyiz?
Bu haber 14 Aralık 2016 - 0:05 'de eklendi ve 16 views kez görüntülendi.

HAMİLELİKTE İLK AY BESLENME
Özellikle gebeliğin ilk dönemlerinde anne adayları iştah kaybı, mide bulantısı, kusma gibi sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bu gibi sıkıntılar gebeliğin ilk aylarında gayet normaldir. Anne adayları gebeliğin ilk üç ayında bu tarz sorunlarla karşılaşabilir. Hatta gebeliğin ilk dönemlerinde anne adayları kilo alması gerekirken kilo kaybı gibi sorunlarda yaşayabilir. Dördüncü aydan itibaren kusma ve mide bulantısı gibi sorunlar azalmaya başlar ve annenin kapanan iştahı açılarak normale döner. Bu aydan sonra anne düzenli olarak kilo almaya başlar.

Anne adayları hamile olduğunu öğrendikten sonra ne yiyip içeceği konusunda telaşa kapılabilir. Hamilelik döneminde sağlıklı beslenmek oldukça önem arz etmektedir. Bu dönemde ne az ne de çok dengeli beslenmeye dikkat edilmesi gerekmektedir. Hamileliğin ilk aylarında beslenmenin yanında demir ihtiyacınızı karşılayacak vitaminler ve folik asit kullanmak da oldukça önemlidir. Hamilelik de süt ve süt ürünleri, sebzeler, meyveler, protein ihtiyacınızı karşılamak için et ürünlerinin bolca tüketilmesi gerekmektedir. Bunun yanında çikolata, hamur işleri, cips, pişmemiş et içeren yemekler tüketilirken dikkat edilmelidir. Gebelik döneminde sigara kullanımı kesinlikle yasaktır. Bunun yanında alkol de kesinlikle kullanılmamalıdır.

Gebelik de bol bol su içmenin de büyük faydaları vardır. Hamilelik döneminde bol su tüketerek kabızlık sorunu yaşamazsınız, bol su tükettiğiniz için bebeğinizin suyu azalmaz, midenizle ilgili sorun yaşamazsınız. Hamilelik de su içmenin bunun gbi daha birçok yararı bulunmaktadır.


Kaynak : Haber7.com

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA