Ispartakule Reklam
reklam

SON DAKİKA

Ispartakule Haberleri, Ispartakule Haber, Ispartakule
reklam

Halep'ten tahliye engelleniyor

Halep'ten tahliye engelleniyor
Bu haber 14 Aralık 2016 - 11:05 'de eklendi ve 14 views kez görüntülendi.

Türkiye’nin arabulucuğu sayesinde gerçekleşen mutabakatla öncelikle sivillerin tahliyesini başlandı ancak Şii milisler tahliyeyi engelledi.

Görgü tanıklarına dayandırdığı haberinde, 33 otobüsün sabah gün ağarmadan Halep’in dışındaki ana caddeye park ettiğini ve kentin doğusundan çıkacak insanları beklediğini duyurdu. Dün varılan mutabakatla bu sabah saat 05.00 ‘ te başlayacağı duyurulan sivil geçişler de yasanan olumsuzluk ve engeller sebebiyle askıya alındı. Taraflar arasında görüşmeler sürüyor.

Kentteki gözlemciler ise, tahliye işleminin herhangi bir neden gösterilmeden ertelendiğini bildiriyor.

Muhalifler, rejim güçleri arasında yer alan İran destekli Şii milislerin sivillerin bölgeden ayrılmasına izin vermediğini aktarıyor.

PERŞEMBE GÜNÜNE SARKABİLİR

Tahliye işlemleri için üzerinde anlaşılan noktada bekleyen 20 otobüsün motorlarının çalıştığı, ancak Halep’in doğusunda muhaliflerin bulunduğu bölgelere hareket etmelerine izin verilmediği öğrenildi. Kapsamlı tahliye planının Perşembe gününe sarkabileceğinden endişe ediliyor.

YARALILARIN TAHLİYESİ BAŞLADI

Öte yandan, dün akşam sağlanan ateşkes kapsamında yalnızca  yaralı çocuk ve kadınlardan oluşan küçük bir grubun İdlip’e doğru yola çıktığı öğrenildi.

Halep’te kuşatma altında bulunan çoğunluğu kadın, çocuk ve yaralılardan oluşan kü.ük bir grubun tahliye işlemleri sabaha karşı başladı. Buldukları minibüslerle İdlib’e doğru harekete geçen Suriyeli grupların önü Esed güçleri tarafından kesildi. Saat 06.00’dan sonra geçişlerine izin verilen Halepli yaralılar, İdlip’e doğru hareket etti.

YENİŞAFAK


Kaynak : Haber7.com

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA