Ispartakule Reklam
reklam

SON DAKİKA

Ispartakule Haberleri, Ispartakule Haber, Ispartakule
reklam

Denizli Tataristan’dan Denizliye Sağlık Turizmi Çıkarması

Denizli Tataristan’dan Denizliye Sağlık Turizmi Çıkarması
Bu haber 13 Aralık 2016 - 19:50 'de eklendi ve 9 views kez görüntülendi.

Tataristan’dan Denizliye sağlık turizmi çıkarması

DENİZLİ’ye termal turizm ve sağlık turizmi konularında iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek amacıyla kente gelen Tataristan Sağlık Bakanı Adel Vafin ve beraberindeki heyet, şifalı sularıyla ünlü Karahayıt’ta incelemelerde bulundu. Vafin, sanayi alanında iki ülke arasında iyi bir işbirliği olduğunu belirterek Sağlık alanında da çok verimli bir işbirliği yapacağımızı düşünüyorum dedi.

Türkiye ve Tataristan arasındaki sağlık ve termal turizm alanlarındaki ilişkiyi geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla Denizli Valiliği tarafından davet edilen Tataristan Sağlık Bakanı Adel Vafin ve beraberindeki sağlık heyeti Pamukkale İlçesi’nin termal turizmi ve şifalı sularıyla ünlü Karahayıt Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Vafin’e ziyaretinde Tataristan Rehabilitasyon Başsorumlusu Rezeda Bodrova ve ülkenin çeşitli şehirlerinde görevli rehabilitasyon uzmanları da eşlik etti. Denizli Vali Yardımcısı İsmail Soykan ve Denizli İl Sağlık Müdürü Şükrü Arpacı heyeti karşıladı. Karahayıt’ta bulunan Pam Termal Otel’de incelemelerde bulunan Vafin ve beraberindekiler, otel bünyesindeki Nobel Tıp Merkezi’nde yapılan çalışmalar hakkında Sağlık Merkezi Müdürü Turgay Sehil’den bilgiler aldı. Fizyoterapi cihazlarını da inceleyen Vafin, sağlık merkezinde cep telefonuyla sık sık fotoğraf çekti.

HEDEF 2017’DE SAĞLIK TURİZMİNİ GELİŞTİRMEK

Denizli İl Sağlık Müdürü Şükrü Arpacı, Denizli ve Pamukkale’yi ve bölgedeki turizm potansiyelini Tataristan sağlık heyetine anlattıklarını, verilen sağlık hizmetleri ve hedeflenen sağlık hizmetleri konularında bilgiler verdiklerini söyledi. 2017 yılı içerisinde iki ülke arasında sağlık turizmini geliştirmek istediklerini belirten Arpacı, Yeni yıl içerisinde Denizli’ye Tataristan, Rusya ve Orta Asya Cumhuriyetleri’nden bir çok turisti misafir edip onları tedavi ederek ülkelerine güler yüzle göndermeyi hedefliyoruz dedi.

Tataristan Sağlık Bakanı Adel Vafin, Pamukkale ve Karahayıt’ı çok beğendiğini, Karahayıtta tedavi olmaya yardımcı olan çok farklı bir atmosferin bulunduğunu söyledi. Tataristan’da Türkiye Ekonomi Bakanlığı tarafından bir işbirliği toplantısı yapılıp, burada sanayi ve tıp alanlarında işbirliği yapılması kararı alındığını kaydetti. Konuk Sağlık Bakanı Vafin, Türkiye’nin sağlık alanındaki tecrübelerine büyük ilgi duyduklarını belirtip, Rehabilitasyon konusu Tataristan için önemli bir konu. Aslında bu çok zor bir alan, bilgi ve tecrübe sahibi olmanız gerekiyor. Sanayi alanında iyi bir işbirliğimiz var. Tataristan’da pek çok Türk şirketi faaliyet gösteriyor. Sağlık alanında da çok verimli bir işbirliği yapacağımızı düşünüyorum dedi. Tataristan heyetine otel ve sağlık merkezini incelemesinin ardından yapılan toplantıyla Denizli’nin doğal ve kültürel yapısı sunumlarla anlatıldı.


Kaynak : Haberler.com

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA