Ispartakule Reklam
reklam

SON DAKİKA

Ispartakule Haberleri, Ispartakule Haber, Ispartakule
reklam

Çankayalı Kadınlar Dünya Şampiyonu Oldu

Çankayalı Kadınlar Dünya Şampiyonu Oldu
Bu haber 14 Aralık 2016 - 12:50 'de eklendi ve 14 views kez görüntülendi.

Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü (Çankaya GESK) haltercileri, Antalya’da düzenlenen Dünya Görme Engelli Kadın ve Erkek Halter Şampiyonası’nda Milli Takım’a 6 altın ve 3 gümüş madalya kazandırdı.

Türk Milli Halter Takımı’nda yarışan Çankayalı kadın sporcular takıma dünya şampiyonluğu, erkek sporcular ise dünya ikinciliği getirdi. Çankaya GESK haltercileri, Antalya’da düzenlenen Dünya Görme Engelli Kadın ve Erkek Halter Şampiyonası’nda yeni başarılara imza attı. Türk Milli Takımı’nda yarışan Çankayalı kadın ve erkek sporcular, Türkiye’ye dünya şampiyonluğu ve dünya ikinciliği getirdi. Çankaya GESK sporcularından Merve Akbulut (48 kg) gençler ve büyüklerde Dünya Şampiyonu, Zuhal Sarı (52 kg) Dünya 2’ncisi ve Semira Atik (67,5 kg) masterlarda Dünya Şampiyonu ve büyüklerde Dünya 2’ncisi, Bircan Şimşek (82,5 kg) Dünya Şampiyonu oldu. Çankaya Görme Engelliler Spor Kulübü erkek haltercilerinden ise Serhat US (56 kg) Dünya Şampiyonu, Ayhan Gülsoy (100 kg) Dünya 2’ncisi, Erkan Öztürk (+125 kg) Dünya Şampiyonu oldu.

Çankayalı sporcular Antalya’da düzenlenen Dünya Görme Engelli Kadın ve Erkek Halter Şampiyonası’nda toplamda kadınlarda 4 altın, 2 gümüş, erkeklerde ise 2 altın, 1 gümüş madalya kazanarak başarılarına bir yenisini daha eklediler. – ANKARA


Kaynak : Haberler.com

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA