Ispartakule Reklam
reklam

SON DAKİKA

Ispartakule Haberleri, Ispartakule Haber, Ispartakule
reklam

Bangladeş’te Muhteşem Yüzyıl isyanı!

Bangladeş’te yerli oyuncu ve yönetmenler, ülkede izlenme rekorları kıran ‘Sultan Süleyman’ dizisinin yerli dizi sektörünü baltaladığını ve ülkedeki boşanma oranlarını artırdığını iddia ediyor. Türkiye’de daha önce ‘Muhteşem Yüzyıl’ adıyla yayınlanan dizinin yasaklanması isteniyor

Bangladeş’te Muhteşem Yüzyıl isyanı!
Bu haber 12 Aralık 2016 - 18:07 'de eklendi ve 19 views kez görüntülendi.

AFP‘nin haberine göre, Bangladeşli oyuncu ve yönetmenler, ülkede Kasım 2015’ten beri ‘Sultan Süleyman’ adı ile yayınlanan ‘Muhteşem Yüzyıl’ isimli Türk dizisine büyük tepki gösteriyor.

Bangladeş’te dublajlı olarak ekranlara gelen ve büyük ilgi gören Sultan Süleyman, bu alanda bir ilk olarak başka yabancı dizilerin de Bangladeş televizyonlarında yayımlanmasının önünü açtı.

 

YAYINDAN KALDIRILDILAR

Yabancı dizilerin Bagladeşlilerden büyük ilgi görmesi yerli dizilerin önce saatlerinin değişmesine, ardından da yayından kaldırılmalarına neden oldu.

AFP’nin haberine göre, dizi sektöründeki yetkililer, bu yüzden Bangladeşli aktörlerin milyonlarca dolarlık işler kaybettiklerini ve onlarca stdüyonun kapanmak zorunda kaldığını belirtti.

‘HER ŞEY SULTAN SÜLEYMAN’LA BAŞLADI’

Bangladeşli Yönetmenler derneğinin başkanı Gazi Rakayet, “Her şey Sultan Süleyman’la başladı. Bu diziler, binlerce aktör ve set ebinin çalıştığı sektörümüzün canına okudu” dedi.

Gazi Rakayet, “Yapılan bir araştırmaya göre, strüyoların yarısı işsizlikten kapandı. Yüzlerce aktör etkilendi. En üst düzey aktörler bile gelirlerinin yarısını kaybetti” diye konuştu.

Yönetmen, oyuncuların yıllık kaybının yaklaşık 8 milyon dolar olduğunun tahmin edildiğini sözlerine ekledi.
 

HÜKÜMET TALEBE YANIT VERMEDİ

Bangladeş hükümeti, oyuncu ve yönetmenlerin çağrısına henüz yanıt vermedi ancak eleştirmenler, yerli yapımların senaryoları zayıf olduğu için izleyicilerin yabancı dizilere yöneldiğini belirterek, Bangladeşli sanatçıların yasak isteğini haksız buldu.

‘SEKS SAHNELERİ ALIP BAŞINI YÜRÜMÜŞ’

Diziye tepki gösteren Bangladeşlilerin bir diğer gerekçesi ise yabancı dizilerin, özellikle de Sultan Süleyman’daki harem sahnelerinin ailevi değerlere zarar verdiğini savunmaları. TV Profesyonelleri Derneği Federasyonu’nun başkanlığını yapan Mamunur Raşid isimli aktör, “Sultan Süleyman ve diğer yabancı dizilerdeki seks sahneleri alıp başını yürümüş” ifadesini kullandı.

‘BOŞANMA ORANLARINI ARTIRIYOR’

Mamunur Raşid ayrıca, “sosyal sorunlara” yol açtığını iddia ettiği dizilerdeki “kaçamak” sahneleri nedeniyle boşanma oranlarının arttığını öne sürdü.

Kaynak adres : /banglades-te-muhtesem-yuzyil-isyani-haberi-1248723

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA