Ispartakule Reklam
reklam

SON DAKİKA

Ispartakule Haberleri, Ispartakule Haber, Ispartakule
reklam

ABD'de kadınlardan Trump karşıtı gösteri

ABD'de kadınlardan Trump karşıtı gösteri
Bu haber 14 Aralık 2016 - 0:25 'de eklendi ve 14 views kez görüntülendi.

Trump’ın kadın nefreti ve yabancı düşmanlığı gerekçesiyle New York, Los Angeles, Boston, Houston, Seattle, Portland, San Francisco, Denver ve Columbus gibi ülkenin önde gelen kentlerinde eylemler yapıldı.

New York’taki protestoda Columbus Circle’da toplanan kadınlar, Trump International Oteli ve Tower’ın önünden 5. Cadde’deki Trump Tower’ın bir sokak yakınına kadar yürüdü.

BENİM BAŞKANIM DEĞİL

Ann Massaro (68) ve üniversite öğrencisi Isabella Gutierrez tarafından organize edilen New York’taki gösteri, ünlü oyun yazarı Eve Ensler’in konuşmasıyla başladı. Ensler gösteri için yazdığı metni okurken protestocular, Benim vücudum, benim seçimim, Benim başkanım değil ve Vergini öde sloganları attı.

Ensler konuşmasında, Trump’ın Adalet Bakanlığına ırkçı birisini seçtiğini ve şu ana kadar açıkladığı kabine üyelerinin tamamının görevlere uygun kişiler olmadığını iddia etti.

SEÇMENLER KURULUNA ÇAĞRI

ABD’nin 45. başkanını belirleyecek, 8 Kasım’daki seçimde oluşturulan 538 delegeli Seçmenler Kuruluna çağrıda bulunan Ensler, Trump’ı başkanlığa getirmemelerini istedi.

Gutierrez, yaptığı açıklamada, Latin kökenli bir kadın olarak korktuğunu ve üzgün olduğunu belirterek, Seçmenler Kurulunun Trump’ı başkan olarak seçmesine karşıyım dedi.

Kadınların New York’taki Trump karşıtı gösterisi akşama kadar sürdü. Trump destekçisi küçük bir grubun protestocuların yanına gelmesiyle kısa süreli tartışma yaşanan gösteri, geniş güvenlik önlemleri altında olaysız sona erdi.

Donald Trump 58. başkanlık seçimlerinde 306 delege çıkarırken, başkan seçilebilmek için gerekli 270 sayısını aşmıştı. Demokrat Partinin adayı eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ise 232 delegede kalmıştı.


Kaynak : Haber7.com

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA